Haber

Dev tesis sona erdi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa ilçesine kazandırılacak olan Gençlik Merkezi, Spor Tesisleri açılış için gün sayıyor. Çalışmalarda son aşamaya gelinen tesislerin mart ayında hizmete açılması planlanıyor.

1991 yılında temeli atılan ancak hiç kullanılmayan Mustafakemalpaşa semtindeki yüzme havuzunun bulunduğu alanı sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin merkezi haline getirecek dev projede çalışmalarda sona gelindi. İlçe girişinde Etibank karşısında yaklaşık 37 dönümlük bir alanın ilçeye kazandırılması için devreye giren Büyükşehir Belediyesi, içerisinde yüzme havuzu, tenis kortları, spor salonları, sahalar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, konferans ve sergi salonları ile belediye hizmet birimleri. ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı.

Kültür Merkezi, ek hizmet binası, spor salonu ve açık hava spor tesisleri olmak üzere 4 etapta yürütülen çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Kültür merkezindeki tüm çatı ve cephe kaplama imalatları, kapalı hollerin tribün ve duvar kaplamaları, ısıtma-soğutma, havalandırma kanal ve boru işleri, yangın tesisatı, elektrik kablo çekme işleri tamamlandı. Ek hizmet binasındaki işlemlerde son aşamaya gelinirken spor salonu, basketbol ve voleybol sahalarının da hazırlıkları tamamlandı. Otopark ve çevre düzenleme çalışmalarını bitirmek üzere olan tesislerin mart ayında hizmete açılması planlanıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarının yer aldığı tesisin tam bir yaşam merkezi olacağını söyledi. İlçe halkına 7/24 hizmet verecek bir yer hazırlandığını belirten Önder Aktaş, büyük şehirlerde bile ender tesislerden birinin Mustafakemalpaşa’da hayat bulduğunu söyledi. – BURSA

habervarto.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu