Haber

Tekirdağ’dan biraz kısa

Çorlu ilçesinde “Herkes Çevreci, Herkes Eğitimci” programı kapsamında okul yöneticileri ve öğretmenlere yönelik seminer düzenlendi.

Çorlu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından belediyenin çok amaçlı salonunda düzenlenen seminerde iklim değişikliğinin tarihçesi, nedenleri ve etkilerine ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Çorlu Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Ozan Deniz, kurum ve bireyler olarak yapılması gerekenler hakkında açıklamalarda bulunarak belediyenin iklim değişikliği ve sıfır atık konusunda yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Haziran ayında gerçekleştirilen Sürdürülebilir Güç ve İklim Eylem Planı (SECAP) toplantısı ile Çorlu’nun iklim değişikliğine dirençli hale gelmesi ve yaşanabilir bir çevre için yapılması gerekenler için ilk adımların atıldığını belirten Deniz, imza atan Çorlu Belediyesi’nin 2019’da Cumhurbaşkanlığı Anlaşması, 2030 yılına kadar kentteki payını artıracak. 40 karbon salınımını azaltma taahhüdü verdiğini hatırlattı.

Milli sporculardan Ergene Belediye Başkanı Yüksel’e ziyaret

Milli sporcular Ekrem Yardımcı ve Sinem Yıldız, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’i ziyaret etti.

Yüksel, ziyarette ilçeden gelen milli sporcuların elde ettikleri başarılardan gurur duyduklarını söyledi.

Yüksel, 2022 Avrupa Muahthai Avrupa ikincisi olan Ekrem Yıldız’ı ve 2022 2022 Türkiye Badminton Federasyonu Karışık Çiftler Şampiyonu olan Sinem Yıldız’ı tebrik etti. Milli sporcularımıza hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu