Ekonomi

Ethereum Shanghai yükseltmesinden sonra rekor stake edilmiş ETH girişi

Ethereum Blok zincirindeki Şanghay yükseltmesi sayesinde, stake edilen Ether (ETH) girişleri rekor seviyelere ulaştı. Analistler, kurumsal staking platformlarından mevduatların ve ödüllerin yeniden yatırılmasının bu gelişmede büyük rol oynadığını düşünüyor.

Dijital varlık yatırım şirketi 21Shares’te analist Tom Wan.

Yine 21Shares tarafından sağlanan verilere göre bu fiyat, yaklaşık iki buçuk yıldır Ether staking süreçlerinde haftalık en yüksek token girişi oldu.

Kurumsal ETH stake etme

Geçen hafta CoinDesk, Şangay yükseltmesinin klasik finans şirketleri de dahil olmak üzere kurumsal yatırımcılar arasında ETH staking süreçlerine olan talebi artırdığını bildirdi.

Tom Wan’a göre artan ilgi, Ethereum proof-of-stake zincirindeki para çekme işlemlerinin, tokenlerin kilitlenmesine neden olan likidite riskini önemli ölçüde azalttığını gösteriyor.

Ödüllerin yeniden stakingi

Yatırımcılar, yükseltmeden sonraki ilk sekiz gün içinde staking ödüllerinden yaklaşık 900.000 ETH çekmişti. Aynı zamanda staking mevduatı toplamda 667 bin jetona ulaştı. Bu, para çekme işlemlerine izin verilmeden önceki sekiz gün içinde yatırılan miktarın altı katıydı.

Sağlanan dinamik, yatırımcıların geri çekilen ödüllerin çoğunu tekrar stake etmeye karar verdiğini gösterdi.

Satış baskısında düşüş

Şanghay yükseltmesi için toplam staking girişleri açısından “net pozitif”bunu söyleyen piyasa analisti Noelle AchisonPazartesi günü yayınlanan yazısında şu ifadeleri kullandı:

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

habercaycuma.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu