Haber

Depremle yine mideleri bulandı! İhbar geldi, Haluk Levent de isyan etti.

Gruplar asılsız ihbarlarla yanlış adreslere yönlendirilirken, AHBAP’ın kurucusu Haluk Levent’ten iddiaya ilişkin sitem dolu bir açıklama geldi.

Türkiye’de Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremle 10 ildeki ağır hasar onarılmaya çalışılırken Hatay’da meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem çevre illeri de etkiledi.

Bu yeni depremle birlikte hasar gören binalar yıkıldı ve arama kurtarma çalışmaları yeniden başladı. Ancak enkaz altında kalan vatandaşların yardımına koşan saha ekipleri yine dağılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

ESKİ GÖRÜNTÜLER VE SAHTE BİLDİRİMLER

Dezenformasyonla Çaba Merkezi Koordinatörü İdris Kardaş, sosyal medyada paylaşılan bazı yardım ilanlarının gerçek olmadığını, servis edilen bazı görüntülerin ise eski deprem görüntüleriyle ilgili olduğunu vurguladı.

FAHRETTİN ALTUN: ACİL HUKUKİ İŞLEMLER BAŞLATILACAK

Fahrettin Altun, sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yaptı. “Yalan ihbar ve asılsız haberlerle her türlü çalışmayı engelleyen, vatandaşlarımızın paniğe kapılmasına ve toplumu tedirgin etmesine neden olan içerikler ilgili emniyet birimlerimiz tarafından yakından takip edilmektedir. Gerektiğinde derhal yasal işlem başlatılacaktır.”sözlerini kullandı.

HALUK LEVENT DE RİSKE GİRDİ

AHBAP Derneği Kurucusu Haluk Levent, sosyal medya hesabından bazı yardım bildirimleri aldıklarını belirterek, “Abi bu 4 farklı adrese arama kurtarma için gitmişler ama raporlar asılsızmış. Lütfen yapmayın diyeceğim ama bu bir rica değil vicdani bir durum”sözleriyle istiyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu