Haber

DEAŞ ve El Kaide’nin Finans Yapısına Karşı Operasyon: İstanbul’da Döviz Ele Geçirildi

Terör örgütü DEAŞ ve El Kaide’nin mali yapısına yönelik 11 ilde gerçekleştirilen ve 36 şüphelinin yakalandığı operasyon kapsamında, gözaltına alınan 7 şüphelinin adreslerinde farklı ülkelere ait ve farklı büyüklüklerde dövizler ele geçirildi. istanbulda.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çatışma bölgelerinde faaliyet gösteren ve dini istismar eden DEAŞ ve Al Esas terör örgütlerine sağlanan finansman ağının belirlenmesi amacıyla çalışma yaptı.

Kanun dışı para transferi yoluyla terörün finansmanının önlenmesine ilişkin kanunu ihlal ettikleri ve silahlı terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla soruşturmaya alınan 8 şüphelinin kimlikleri ve adresleri belirlendi.

Lira, dolar, euro, dirhem, pound, baht…

İstanbul’daki adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda 7 şüpheli yakalandı. Bu adreslerde yapılan aramalarda 199 bin 420 lira, 16 bin 177 dolar, 10 bin 540 euro, 2 bin 800 Fas dirhemi, 5 bin 377 Mısır lirası, 7 bin Tayland bahtı ve 3 bin Lübnan lirası ele geçirildi.

Şüpheliler işlemleri yapılmak üzere polis merkezine götürüldü.

İçişleri Bakanı Yerlikaya’dan paylaşım: “Hiçbirinin göz yummasına izin vermeyeceğiz”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 36 şüphelinin yakalandığı operasyonu sosyal medya hesabından duyurdu.

Yerlikaya, paylaşımında, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, ülkemizin huzuru, birlik ve beraberliği için hiçbir teröriste tolerans göstermeyeceğiz. Milletimizin duası ve milletimizin üstün gayretiyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz. Güvenlik güçlerimiz.” İfadelerini kullandı.

karakocan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu