Teknoloji

Apple, WWDC 2023’te M2 Ultra İşlemcisini Duyurdu! İşte Apple M2 Ultra Özellikleri

Apple, WWDC 2023’te yeni Elma M2 Ultra çipini duyurdu ve M2 serisini içerik oluşturma konusunda daha yetenekli hale getirdi. Yeni işlemci, selefine göre önemli güncellemeler içerirken, bu tanıtım Apple’ın Intel ile olan ilişkisi açısından da önemli. Apple M2 Ultra’nın piyasaya sürülmesiyle elma, Mac Pro için Intel Xeon işlemciler sağlıyor Intel ile kalan bağlarve sonunda kırılır.

Apple’ın Donanım Teknolojilerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Johny Srouji şunları söyledi: “M2 Ultra, Apple silikonun sektör lideri güç verimliliğini korurken, profesyonel kullanıcılarımızın en zorlu iş akışları için şaşırtıcı performans ve yetenekler sunuyor. CPU, GPU ve Neural Engine’de muazzam performans kazanımları ve tek bir SoC’de muazzam bellek bant genişliği ile M2 Ultra, kişisel bir bilgisayar için şimdiye kadar yapılmış dünyanın en güçlü çipidir.”

yeni işlemci M1 Ultra’dan yüzde 20 daha hızlıolmak, %30 daha hızlı GPUVe Yüzde 40 daha hızlı sınır motoru sahip olması bekleniyor. Ayrıca maksimum birleşik bellek boyutunu 192 GB’a çıkarır ve yeni Mac Studio’da 8K video çıkışı En son HDMI güncellemesine sahiptir, böylece onu alabilirsiniz. Ayrıca 22 4K akış girişli 6 Pro Display XDR monitörü destekler.

Yeni M2 Ultra, Mac Studio veya Mac Pro’da mevcuttur. Kullanıcılar, bugünden itibaren Apple M2 Ultra çipli yeni Mac Studio ve Mac Pro’yu sipariş edebilirler. Teslimatların önümüzdeki hafta sahiplerine ulaşması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu